Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘‘Kötü oynadığımız bir gündü.’’
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘‘Kötü oynadığımız bir gündü.’’

Basketbol Gençler Ligi B Grubu 13. hafta maçında Banvit, İstanbul’da konuk olduğu İstanbul BBSK’yı 62 – 65 mağlup ederek üst üste on üçüncü galibiyetini elde ederek gruptaki liderliğini sürdürdü.

Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç ise mücadeleyi şu şekilde değerlendirdi : ‘‘Bizim çoğu oyuncumuz aynı zamanda TBL’de yer alan Bandırma Kırmızı takımımızda da oynuyorlar. Dün Akhisar Belediye ile çok zorlu bir maç oynadılar. Bazen özellikle Bandırma Kırmızı’nın oynadığı maçlardan sonraki haftalarda istediğimiz enerjiyi istediğimiz agresifliği sahaya yansıtamayabiliyoruz. Bugün de öyle bir gündü. Maçtan önce de fark etmiştik. Uyandırmaya çalıştık ama maalesef enerjisiz ve agresif olmayışımız sahaya yansıdı. Açıkçası kötü oynadığımız bir gündü. Tekrardan tüm takımımı ve teknik heyetimi tebrik ederim.’’ dedi.

Bugün 20 sayı ve 20 ribaund ile double – double yaparak galibiyette büyük rol oynayan oyunculardan olan Alperen Şengün ise şunları söyledi : ‘‘Öncelikle İstanbul BBSK’yı mücadelelerinden dolayı tebrik ederim. Bugün beklediğimizden daha da zor bir maç oldu. Ama böyle kötü günümüzde de kazanmasını bildik.’’ dedi.