Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen: ''Konsantre ve Kararlılık Konusunda Mesafe Kat Etmeliyiz.''
Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen: ''Konsantre ve Kararlılık Konusunda Mesafe Kat Etmeliyiz.''

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 12. hafta maçında Banvit, İstanbul’da konuk olduğu Beşiktaş Sompo Japan’a 95 – 75 mağlup oldu.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen şunları söyledi : ''Çok iyi bir takımla karşılaştık. Özellikle savunma stratejilerimizi yerine getiremedik. Savunmada yapmamız gereken savunmayı yapamadık. Bunun sebebi de özellikle 5 numara pozisyonundaki oyuncularımızın hücumda ve savunmada üzerlerine düşen görevleri yapmamalarıydı. Bu oyunun başlangıç noktası 1-5 numara pozisyonları. Bugün 1-5 numaralarımız sahada yoklardı. Sadece Jordan’dan bahsetmiyorum. Berke de Mete de çok basit hatalar yaptılar. Bunu bir kere daha gördük ki basketbol çok basit bir oyun ama aynı zamanda çok da stratejik bir oyun. Çok daha düşünmeleri lazım. Konsantre ve kararlılık anlamında mesafe kat etmemiz gerek. Gelişime çok açık bir takımız. Bu gelişimi gösterip oyunu hem hücumda ve savunmada daha akıllıca oynarsak bir daha bu kadar saçma sapan oynamayız.'' dedi.

Şehmus Hazer ise mücadeleyi şu şekilde değerlendirdi : ''Kazanabileceğimiz bir maçtı. Kötü oynadık. Rakibe hiç direnç gösteremedik. Bu yüzden kaybettik. Beşiktaş‘ı tebrik ediyorum.'' dedi.