BSL’de Triple Double Yapmaya Yakın 10 Oyuncu : McKenzie Moore
BSL’de Triple Double Yapmaya Yakın 10 Oyuncu : McKenzie Moore

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon hiç triple double izlemedik. Peki bunu başarmaya en yakın oyuncular kimler? Eurohoops Fırın sizler için inceledi. 

Avrupa basketbolunda NBA’deki gibi triple double’lara sürekli rastlamıyoruz. Buradaki rotasyon farkı, oyun farkı sebebiyle triple double yapan oyuncu çok ender oluyor.

Türkiye’de de durum böyle. Evet, daha önce ligimizde 7 kere yapıldı ama dediğim gibi eşsiz bir pırlanta gibi bu tarz performanslar çok az karşımıza çıkıyor.

Ligde en son triple double’ı da geçen sezon TOFAŞ’ın oyun kurucusu Pierrie Henry yaptı ve o günden beri Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde böyle bir performans izleyemedik.

Bugünkü konumuzda tam olarak bunun üzerine… Ligimizde bu triple double yapma potansiyeli bulunan oyuncular kimler?

McKenzie Moore – Banvit

İstatistikleri: 4 maç 26 dakika 10.0 sayı, 4.0 ribaund, 4.7 asist

Triple-double’a en yakın maç: 13 sayı, 11 ribaund, 8 asist vs Karşıyaka

McKenzia Moore, sezon ortasında yapılan en iyi transferlerden biri ve Türkiye’deki ilk maçında biraz daha şanslı olsaydı triple double yapabilirdi.

Banvit formasıyla ilk kez Karşıyaka’ya karşı oynayan Moore, o gün triple double ile flört etse de 2 asistle bu unvanı kaçırdı. Yeteneklerine baktığımız zaman sezon içerisinde bunu telafi etme şansının oldukça yüksek olduğunu görüyoruz.

Geçen sezon Yunanistan Ligi’ni dağıtan Amerikalı oyuncu, çok iyi bir skorer olması yanında istatistik kağıdının diğer alanlarına da katkı vermeyi çok seviyor.  Zaten daha önce Yeni Zelanda’da oynarken 3 kategoride de çift haneye çıktı.

Banvit için sezon çok kaotik bir yapıda ama Moore’un tamamen alev aldığı bir günde bence ondan bir triple double izleyeceğiz.