Ahmet Gürgen : ''Basketbol bir temas oyunu. Temastan kaçmamamız gerekiyor.''
Ahmet Gürgen : ''Basketbol bir temas oyunu. Temastan kaçmamamız gerekiyor.''

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 11. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği Darüşşafaka Tekfen’e 65 – 82 mağlup oldu.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Başantrenörü Ahmet Gürgen mücadeleyi şu şekilde değerlendirdi : ''Mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. Önümüzde Fransa'da Le Mans ve sonra ligde Beşiktaş maçları var. Bundan dolayı evimizde oynadığımız bu maçı kazanmalıydık. Bu seviyede bir takımla oynayabilecek seviyeye ve potansiyele sahip bir takımız. Yeni oyuncumuz Gary Neal geldi. Ama henüz daha hazır değil. Dış şıt yüzdelerimiz kötüydü bugün. Rakip takım kenarda 43 sayı bulurken biz 18 sayı bulduk. Ribaundlardaki kötü performansımız da maçı kaybetmemize neden oldu. Sonuçta potansiyelimizi açığa çıkartmamız için savunmayı ön plana almamız lazım. Basketbol bir temas oyunu. Temastan kaçmamamız gerekiyor. Oyun içerisinde bazı pozisyonlara takılı kalmak bize zarar veriyor. Sahanın her tarafını kontrol etmemiz gerekiyor. Bunlara daha dikkat ederek, bence daha iyi bir basketbol oynayıp iyi takım olma yolunda adım atacağız.'' dedi.

İsmail Cem Ulusoy ise şunları söyledi : ''Darüşşafaka Tekfen takımını kutlarım. Bizim için kazanmamız gereken önemli bir maçtı. Burada evimizde kaybetmemiz gerekiyor. Bundan sonraki maçlarımızı mutlaka kazanmamız lazım. Çok potansiyelli bir takımız ama sahaya yansıtamıyoruz. Buna rağmen bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.'' dedi.