Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Ligin ilk devresini mağlubiyet almadan kapadık.’’
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Ligin ilk devresini mağlubiyet almadan kapadık.’’

Basketbol Gençler Ligi B Grubu 9. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği Gaziantep Basketbol’u 99 – 46 mağlup ederek üst üste dokuzuncu galibiyetini elde ederek gruptaki liderliğini sürdürdü.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi : ‘’Gaziantep Basketbol takımını mücadelesinden dolayı kutluyorum. Gaziantep takımı kendi grubumuzda son maçlarda iyi galibiyetler aldı. Bizim için çok kolay olacağını düşünmüyorduk. İlk çeyrekten itibaren iyi mücadele ortaya koyduk. Ligin ilk devresini maç kaybetmeden tamamladık. Bundan dolayı da mutluyuz. Oyuncularımızın gelişimleri bizim için çok önemli. Özellikle oyuncularımızın 25 dakikadan fazla süre almaması ve tüm oyuncularımızdan verim alarak hedefimize ulaşmak istiyoruz.’’ dedi.

Mücadelede 18 sayı ve 7 ribaund ile mücadele eden Hakan Sayılı ise şunları söyledi : ‘’Maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettik. 9’da 9 yaptığımız için mutluyuz. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum.’’ dedi.