Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen : ‘’Kötü hücum etmemize rağmen iyi mücadele ettik.’’
Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen : ‘’Kötü hücum etmemize rağmen iyi mücadele ettik.’’

Basketbol Şampiyonlar Ligi A Grubu 7. Hafta maçında Banvit, sahasında konuk ettiği İspanyol ekibi Ucam Murcia’ya son hücumu değerlendiremeyince 62 – 63 mağlup oldu.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen mücadeleyi şu şekilde değerlendirdi : ‘’Bugün iyi mücadele ettik. Kötü hücum göstermemize rağmen iyi bir mücadele ortaya koyduk. Maçın başında çok basit üç sayılık şutlar yedik. Bununla beraber hücumda da rakibin iki tane 5 numara ile oynamasını durdurup 4 numaradaki oyuncumuzun şutlarıyla cezalandırmamız lazımdı. Ama bunu yapamadık. Bununla beraber maçın sonunda oyun çok sıkıştı. Atışlarımız zorlaştı. Karşı taraf için de aynı şey geçerliydi. Maçın sonunda son topu attık ama sokamadık. Üç sayıya ihtiyacımız olmamasına rağmen denedik ama olmadı. Sonuçta oyun içinde olan bir şey. Şutu soksaydık maçı kazanmış olacaktık. Her şeyden önce evimizde maç kaybetmek istemezdik. Bizi destekleyen taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Banvit’in kaptanı Tolga Geçim ise şunları söyledi : ‘’Öncelikle bugün iyi bir basketbol ortaya koyamadık. Ama evimizde taraftarımızla birlikte maçın son bölümünde iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Son iki hücum öne geçme fırsatı yakaladık ama bunu başaramadık. Bütün takım arkadaşlarımı mücadelesinden dolayı kutluyorum. Grupta herkesi yenebileceğimizi gösterdik. Aynı şekilde çalışıp devam ederek bir üst tura gitmek istiyoruz.’’ dedi.