Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen : ''Evimizde kazandığımız için mutluyuz.''
Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen : ''Evimizde kazandığımız için mutluyuz.''

Basketbol Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. Hafta maçında Banvit, sahasında konuk ettiği Polonya ekibi Anwil Wloclawek’i 75 – 68 mağlup etti.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen şunları söyledi : ''Mckenzie bugün iki antrenmana çıkarak maça çıktı. Aynı şekilde Tolga Geçim de iki antremana çıkarak mücadele etti. Gerçekten bizim için zor bir maç oldu. Sakatlıktan dönen oyuncularımızla ve takıma yeni katılan oyuncumuzla tam anlamıyla çalışamadan hazırlandık bu maça. Maç içerisinde çok kargaşa oldu. Uzun oyuncularımızla hücumda sayılar bulduk. Kalan bölümde de yeni transferimizin etkisi ve katkısı oldu. Evimizde kazandığımız için mutluyuz. Bizleri yalnız bırakmayan taraflarımıza da teşekkür ediyorum.'' dedi.

Banvit'in yeni transferi Mckenzie Moore ise şunları söyledi : ''Harika bir takım galibiyeti oldu. Her zaman daha iyi olmalıyız. Koçun bizden istediklerini sahaya yansıtmalıyız ve hem savunmada hem de hücumda prensiplerimizi uygulamalıyız. Daha iyi olacağımıza inanıyorum.” dedi.