Banvit Yönetiminden Garnizon Komutanı Alb.Selahattin Akalp’e Ziyaret
Banvit Yönetiminden Garnizon Komutanı Alb.Selahattin Akalp’e Ziyaret

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde yoğun mesai harcayan Banvit’te, Başkan Özkan Kılıç, Sportif Direktör Turgay Çataloluk, Genel Menajer Turgay Zeytingöz ve Kazım Güvenç, 6’ıncı Ana Jet Üs Garnizon Komutanı Albay Selahattin Akalp, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Mavi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’ı makamlarında ziyaret etti.

Bu sezon kadrosunda yapılanmaya giden ve Avrupa’da yoluna kayıpsız devam eden Banvit’te Başkan Özkan Kılıç, Sportif Direktör Turgay Çataloluk, Genel Menajer Turgay Zeytingöz ve Kazım Güvenç, 6’ıncı Ana Jet Üs Garnizon Komutanı Albay Selahattin Akalp, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Mavi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’ı makamlarında ziyaret etti.

Turuncu – Yeşilli takımın yöneticileri ilk olarak 6’ıncı Ana Jet Üs Garnizon Komutanı Albay Selahattin Akalp’i ziyaret etti. Görüşmede takım hakkında bilgiler verilirken, Selahattin Akalp, göreve geldiğinden itibaren Banvit Basketbol Takımının maçlarını yakından takip ettiğini belirtti. Akalp, ‘’Banvit gibi bir takımın Bandırma’da olması burada yaşayan halk için çok büyük şans. Aileler, çocuklar, gençler hafta içi ve hafta sonu Kara Ali Acar Spor Salonu’nda kaliteli vakit geçirme imkanı buluyorlar. Pırıl pırıl gençleri tribünde görüyoruz. Çok güzel bir ortam var. Yeni sezon kombinemiz de geldi. Anadolu Efes maçıyla beraber bizler de yeni sezonu açacağız. Ziyaretinizden dolayı çok mutlu oldum. Özkan Başkanın nezdinde Banvit Basketbol Takımımıza başarılar diliyorum’’ diye konuştu.

Başkan Özkan Kılıç desteklerinden dolayı Selahattin Akalp’e teşekkür ederken, ‘’25 yıldır Banvit Basketbol Takımının başkanı olarak görev yapıyorum. Her zaman 6’ncı Ana Jet Üs Komutanlığıyla iyi ilişkilerde olduk. Zaman zaman askerlerimiz maçlara geliyor. Hem onların sosyalleşmesi hem de salonumuzun dolması bizleri çok mutlu ediyor. Bu sezon yepyeni bir takım kurduk. Altyapımızdan yetişen oyuncularımızdan kurulu bir takım oluşturduk. Herkesin cesaret edemeyeceği bir adım attık. Zor ve meşakkatli bir yola çıktık bunun farkındayız ama Türk çocuklarının gelişimi için bu yola çıkmak bizim görevimiz’’ ifadelerini kullandı. Ziyaret sonunda Başkan Özkan Kılıç, günün anısına Selahattin Akalp’e arkasında isminin yazılığı olduğu 10 numaralı Banvit Basketbol Takımı forması hediye etti.