Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen : ‘’Oyuncularımız potansiyellerinin farkına vardı.’’
Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen : ‘’Oyuncularımız potansiyellerinin farkına vardı.’’

Basketbol Şampiyonlar Ligi A Grubu 2. hafta maçında Banvit, başından sonuna kadar üstün oynadığı maçta Fransa şampiyonu Le Mans’ı 96-67 mağlup ederek ikide iki yaptı. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Ahmet Gürgen şu değerlendirmelerde bulundu : ‘’Sezona başladığımızdan itibaren geriye düşmeden bir basketbol oynadık. Bu da bizim oyuncu arkadaşlarımıza anlattığımız ve potansiyelimizin bu olduğunun göstergesiydi. Fransa’nın köklü takımlarından Le Mans’a karşı maçın sonunu böyle bitirmek bence bizim için önemli bir adım oldu. Bütün oyuncularımızda hem savunmada hem de hücumda doğru basketbol oynayarak verim aldık. Ama bugün özellikle savunmada oyunun her yerinde vardık.

Bu maç ile birlikte potansiyelimizin farkına vardık. Bu çok önemliydi. Bugün enerjik olmamızın sebeplerinden bir tanesi de buraya gelerek bize destek veren seyircimiz. Bundan sonraki maçlarda daha çok taraftarımıza ihtiyacımız var. Maçlarımıza gelsinler. Çünkü gerçekten çok genç bir takım ve zevk veren bir takım olacak. Onlar da geldiklerinde keyifle izleyecekleri bir maç olacak.’’ dedi.

Bugün 23 sayı ve 8 ribaundluk performansı ile etkili bir oyun oynayan Jordan Morgan ise şunları söyledi : ‘‘Bence maça dair en önemli şey savunmamızdı. Savunma açısından çok iyi üç çeyrek oynadık. İkinci çeyrek fena değildik ama bence bugün farkı yaratan bizim savunmamızdı. Onları çok iyi savunduk, bire birde geçilmedik ve ribauntları alarak geçiş hücumları fırsatı bulduk. Bu da bizim için oyunu kolaylaştırdı. İki gün önce Türkiye Ligi’nde zorlu bir mağlubiyet almıştık ve bundan geri dönmek açısından iyiydi.’’ dedi.