Kızlar Banvit’le Okula

''Çocukların Düşleri Basketbol ile Buluştu''

Banvit Basketbol Kulübü ve Banvit A.Ş.’nin desteği ile 11 yıldır devam eden ‘Kızlar Banvit’le Okula’ burs programı kapsamında hazırlanan 2018 takviminde, projeden burs alan kız öğrencilerin hayal gücünden yola çıkılarak oluşturulan fotoğraflara yer verildi. Ünlü fotoğrafçılar tarafından çekilen takvim fotoğraflarında kız öğrenciler ve Banvit Basketbol Kulübü oyuncuları bir araya geldi, ortaya çıkan kareler ise ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun çizimleriyle renklendirildi.

Kızlar Banvit’le Okula burs programı kapsamında, bu sene 8.’si hazırlanan ve satış gelirlerinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’ne aktarıldığı “Kızlar Banvit’le Okula Takvimi’nin 2018 çalışması satışa sunuldu. 2018 Takvim çalışması Banvit Basketbol Kulübü, Morhio.com ve seçili Boyner Mağazaları’ndan satın alınabilir.

Elde edilecek gelirler ise üniversite öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’ne aktarılacak.

Projede ünlü isimler de yer aldı...

Bu yıl takvimde bir ilke imza atıldı ve “Kızlar Banvit’le Okula” projesi kapsamında Banvit’ten burs alan kız öğrenciler de tasarım sürecine dahil oldu. Öğrenciler önce,basketboldaki terimlerle eğitimi birleştiren hikâyeler yarattılar. Kız öğrencilerin hayal gücünü yansıtan hikâyeler, ünlü fotoğrafçılar vesosyal medyanın fikir önderleri Tamer Yılmaz (@tameryilmaz1), Mehmet Kırali (@civilking), Çiler Geçici Kırali (@audiosoup), Sefa Yamak (@sefayamak) ve Dilan Bozyel (@dilanbozyel)ile ünlü oyuncu Mine Tugay (@minetugay) tarafından gerçek mekânlarda, Banvit Basketbol Kulübü A Takımı oyuncularının da katılımıyla çekildi.

Ortaya çıkan fotoğraflar ise ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun kız öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği çizgi atölyesi etkinliğinde yeniden yorumlandı. Böylece Basketbol terimlerinin çocukların hayatındaki anlamını yansıtan fotoğraflar ve bu fotoğrafların çizgi hikâyelerinden oluşan “Kızlar Banvit’le Okula 2018 Takvimi” ortaya çıktı.

Burs programı 11. Yaşında...

Kızlar Banvit’le Okula burs programı 2007 yılında, Banvit ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi tarafından kız çocuklarının eğitime kazandırılmalarını desteklemek amacıyla başlatıldı. Bu program Bandırma ve çevresinde eğitim olanaklarına ulaşmakta güçlük çeken 100 kız çocuğunu ve dolaylı olarak ailelerini kapsıyor. Banvit, program kapsamında burs verilen öğrencilerin sadece eğitimleriyle değil, hayata katılımlarıyla da yakından ilgileniyor ve düzenlediği sosyal aktivitelerle bunu destekliyor.

Eğitim sürecinde, ailelerin çocuklarına olan ilgi ve alakalarının da büyük önemi olduğunun bilincinde olan Banvit, öğrencilerin ailelerine ulaşıyor, gerçekleştirilen eğitim toplantılarıyla anne ve babaların bilinç düzeylerinin ve farkındalıklarının artırılması için de çalışmalar sürdürüyor.

 

2018 Takvim Satış Yerleri;

Banvit Basketbol Kulübü, Morhipo.com, Seçili Boyner Mağazaları: İstanbul Avrupa Yakası:Akbatı AVM, Beylikdüzü Migros, Cevahir, İstinye Park, Mall of İstanbul, Marmara Forum, İstanbul Forum, Marmara Park İstanbul Anadolu Yakası: Akasya AVM, Capitol, Brandium AVM Ankara Panora AVM

 

Burslu öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan takvim büyük ilgi gördü. Banvit tarafından hazırlanan;

2013 takvimi çok yakında...

2014 takvimi çok yakında...

2015 takvimi çok yakında...

2016 takvimi çok yakında...

2017 takvimi çok yakında...

2018 takvimi çok yakında...

Sokak Basketbolu

İnsanları spora teşvik etmek, gençlerin bedensel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Banvit Basketbol Kulübü Sokak Basketbolu turnuvaları, her yaştan sporseveri basketbol ile buluşturuyor.

Banvit Basketbol Kulübü tarafından her sene yaz aylarında, insanları spora teşvik etmek, gençlerin bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bandırma, Erdek ve Gönen’de ayrı ayrı düzenlenen sokak basketbolu turnuvaları, basketbola gönül vermiş her yaştan insanı aynı sahada buluşturmayı başarıyor.Sokak basketbolu turnuvasında birbirinden çekişmeli ve keyifli maçların yanı sıra düzenlenen paneller, dans ve jimnastik gösterileri, küçük yarışmalar ve dereceye giren takımlara verilen cazip ödüller de etkinliklerin tam bir şenlik havasında geçmesini sağlıyor.Minik, küçük, yıldız, genç, büyük, veteran erkekler ve serbest bayanlar kategorilerinde düzenlenen sokak basketbolu turnuvasının duyurusu, etkinliğin yapılacağı ilde, etkinlikten iki hafta önce kurulan stantlar yoluyla gerçekleştiriliyor. Basketbolseverler, bu stantlardan etkinlik programı ve turnuvaya katılım ile ilgili bilgi alabiliyor.